A népszerű WordPress építő, az Elementor áttekintése. Megmutatjuk, mire képes ez a bővítmény, előnyeit, hátrányait és a vele kapcsolatos tapasztalataimat.
Mi az Elementor
Az Elementor a WordPress egyik legnépszerűbb oldalkészítője. Ez a beépülő modul egyszerű felületet biztosít kreatív oldalak létrehozásához a WordPressben az aktív sablonopciók felett.
Praktikus drag and drop funkciót használ, mellyel az oldalon elkészített egyes blokkokat egyszerűen, pontosan az elképzelései szerint rendezheti el.A módosítások nem igényelnek semmilyen technikai tudást. Az átlagfelhasználó kódolási beavatkozások nélkül is használhatja őket.
Mit tud az Elementor
Ha van egy weboldala WordPressben, és nem elégedett a dizájnjával, akkor nem kell azonnal módosítania az egész sablont. Az Elementor plugin segít. Ez az építő segít egyedi oldalak létrehozásában, függetlenül a telepített sablontól.
Dönthet például úgy, hogy ne legyen fejléc és lábléc, mint a webhely más oldalain . Vagy dönthet úgy, hogy az oldalt oszlopokra osztja, vagy más elemeket használ. A beépülő modul lehetővé teszi gombok, különféle táblázatok, Google térképek, közösségi hálózatok ikonjai vagy effektusok beszúrását is a beágyazott képekre.
Előnyök
A fent említett hasznos funkciókon kívül ez az oldalkészítő számos egyéb előnnyel is rendelkezik :
- Számos sablonnal kompatibilis.
- Az összes szöveges tartalmat közvetlenül az aktív képernyőn szerkesztheti . Ez megkönnyíti az új tartalom írását, de a meglévő tartalom szerkesztését is.
- Lehetővé teszi a globális színek és tipográfia beállítását. Ez a funkció egységes megjelenést biztosít az interneten.
- Több mint 800 Google-betűtípust használ, és lehetővé teszi újak hozzáadását.
- Sok más pluginnal kompatibilis. Például a WooCommerce segítségével, amelyhez az Elementor több praktikus kütyüvel is készen áll.
Hátrányok
- Az ingyenes verziót számos funkció csonkolja a verzióhoz képest.
- Magasabb ár a verziókhoz.
? Tipp: Az építő képességeit még tovább bővítheti olyan kiegészítőkkel, mint például a népszerű Essential Add-Ons .
Az Elementor használata
Az oldal szerkesztése vagy létrehozása ezzel a bővítménnyel egyszerű. Nyissa meg a szerkeszteni kívánt oldalt, vagy hozzon létre egy újat, és kattintson felül a Szerkesztés Elementorral gombra.
Megnyílik egy oldal az egyes funkciókkal. Az egész felület nagyon intuitív. Csak néhány percet vesz igénybe, hogy megértse az összes funkció működését. Ezután elkezdheti az új oldal létrehozását. Munka közben az egyes funkciók a jobb oldalon lesznek elérhetők. Azonnal látni fogja az összes változtatást a képernyő bal oldalán.
Kattintson az elején új szakasz hozzáadásához. Kattintson ide a lehetséges oldalelrendezések kiválasztásához.
Ha rákattint a gombra , megjelenik a választható sablonok könyvtára.
Minden szakaszba beszúrhat tartalmat. Például szöveg vagy képek, mint az én példámban:
Az egyes elemek használatának módja
Az Elementor számos elemet kínál az oldal létrehozásakor. Az egyes elemeket – a rendelkezésre álló widgeteket – az egérrel mozgathatja a képernyő jobb oldalára. Így illesztheti be a Google Térképet, űrlapokat, feliratokat és egyebeket.
Az egyes elemek alatt egy panel található a beállításokkal. Ha például új gombot szeretne hozzáadni egy oldalhoz, használja a Gomb opciót, és húzza át a Drag widgetre. A képernyő jobb oldalán megadhatja a gomb nevét, kiválaszthatja a gomb ikonjának megjelenését és így tovább.
Az összes módosítás mentéséhez kattintson az oldal alján található Közzététel gomb melletti nyílra. Két lehetőség van. A létrehozott oldalt elmentheti vázlatként vagy egyéni sablonként. Később felhasználhatja webhelye más oldalain. Ha szeretnéd használni, az oldal adminisztrációjában a Sablonok menüpont alatt megtalálod.
Kattintson közvetlenül a Közzététel gombra a létrehozott oldal közzétételéhez.
Lehetőségek az oldal megjelenésének testreszabására
Az Elementor számos funkciót kínál a webhely megjelenésének testreszabásához. Az oldal minden részét beállíthatja olyan funkciókkal, mint a szakasz magassága, az oszlop mérete, a szöveg vagy a kép igazítása és a szöveg színe.
Ő érzékeny
Az Elementor teljes mértékben reagál. Így webhelye jól fog kinézni számítógépén, táblagépén és okostelefonján. Ha látni szeretné, hogyan fog kinézni az oldal az egyes eszközökön, kattintson a képernyő bal alsó sarkában található képernyő ikonra . Minden eszközhöz vannak opciók. A képernyő jobb oldalán látható az oldal megjelenése a kiválasztott eszközön.
Az Elementor reszponzív megjelenítési képességei itt nem értek véget. Az egyes oldalelemek szerkesztésekor minden elemhez egy beállítási lehetőséget talál a Speciális alatt. Használhatja, ha azt szeretné, hogy egyes widgetek ne jelenjenek meg a kiválasztott eszközökön, mások pedig megjelenjenek.
Visszavonhatja vagy megismételheti a változtatásokat
Az oldalak létrehozásakor minden verzió előzménye van. Ennek köszönhetően nyugodtan visszatérhet az előző verzióhoz, vagy csak egy-két lépést vissza. Az előzmények elérése gombot a képernyő bal alsó sarkában találja.
Ingyenes versus Pro verzió
Az Elementor ingyenesen elérhető. Az ingyenes verzió az összes fent említett funkciót tartalmazza. Ez lehetővé teszi, hogy különféle widgeteket és egyéb funkciókat használjon egyedi oldalelrendezések létrehozásához.
Elementor Pro ár
A verzió ára 49 dollár (az írás idején). Ennyiért egy oldalért Elementor Pro-t kapsz. Három oldal 99 dollár, korlátlan számú oldal pedig 199 dollár. Minden megvásárolt licenc lehetővé teszi a Pro verzió egész életen át tartó használatát. Ehhez 1 évig frissítéseket és technikai támogatást kap.
A Pro verzió többek között a widgetek szélesebb választékát, a beállított kritériumok szerinti riportokat oldalakról és cikkekről , valamint az oldal e-mail marketing eszközökhöz való kapcsolásának lehetőségét kínálja.
Kiegészítők (bővítmények) az Elementorhoz
Ahogy a fenti áttekintésben említettem, maga Elementor is sokat tehet. Ha azonban még jobban ki szeretné terjeszteni a képességeit, számos bővítményt kínálnak más alkotók :
- Ultimate Add-Ons – olyan intuitív kezelőfelülettel rendelkeznek, amely jól működik az Elementorral.
- Crocoblock kiegészítők – 17 plugin, 47 sablon, 150 widget és 64 bud.
- Alapvető kiegészítők – 54+ kreatív elem ehhez az oldalkészítőhöz.
- PowerPack – nagyon ötletes elemek ehhez a bővítményhez.
- Element Pack – 100 népszerű kütyü különféle felhasználási célokra.
- Prémium kiegészítők – számos más építő testreszabási lehetőség.
- A csomag – több mint 180 egyéb elemet tartalmaz.
- A Plus kiegészítők – több mint 300 különböző elem.
Ezen kiegészítők némelyikének ingyenes verziója is megtalálható a WordPress.org webhelyen .
Online képzés
[wpcd_coupon id=”11176″]
Elementor Review – Összegzés
Az építővel kapcsolatos tapasztalataim alapján elmondhatom, hogy számos hasznos funkciója van, amelyeket weboldal készítésekor fog használni. Az intuitív vezérlésnek és az egyes funkciókhoz való hozzáférésnek köszönhetően nem marad el a többi WordPress-építő mögött.
Pozitívum, hogy itt nem találsz redundáns funkciókat, így egy kis tesztelés után még a kezdő webhelyfejlesztők is ismerik . Az Elementor kódbeavatkozás nélkül használatra kész .
? Tipp összegzésként: Az Elementornak van egy hivatalos témája is, amely ingyenesen elérhető – Hello téma .
Segített Önnek ez a cikk? Kérem, egy megosztással támogasson. 👍
Thanks for such an in-depth review of Elementor!