Útmutató a vizuális szerkesztő használatához a WordPressben – ami valójában egy vizuális szerkesztő, szöveg írása, címsorok, alcímek létrehozása és képek hozzáadása.
Tartalom
Mi az a vizuális szerkesztő
A vizuális szerkesztő úgy jeleníti meg a bejegyzést, ahogyan kinéz. A szövegszerkesztő html kódokkal is megjeleníti a szöveget. Az aktuális szerkesztő megváltoztatásának lehetőségét közvetlenül az ablak fölött találja, amelyben a tartalmat létrehozza:
Szerkesztő funkciók
A WordPress szerkesztőkkel való munka nem nehéz. Lépésről lépésre menjünk végig az egyes funkciókon.
A vizuális szerkesztőben való írás nagyon hasonlít a normál szövegszerkesztőben végzett munkához. Akár billentyűparancsokat is használhat minden betűtípushoz, szöveget másolhat és illeszthet be.
Ha az egyes gombokra viszi a kurzort, mindegyikhez megjelenik egy súgó, hogy mire való a gomb. A szövegbeviteli ablak automatikusan igazodik a szöveg mennyiségéhez. Nem számít, milyen hosszú a szöveg, a vizuális szerkesztő opciói továbbra is megjelennek az ablak tetején.
Bekezdések létrehozása
A szöveg jobb érthetősége érdekében írjon bekezdésekben. Az „Enter” billentyűvel hozza létre őket. Ha új sort kell írnia, de nem akar új bekezdést kezdeni, nyomja meg egyszerre a „Shift Enter” gombot.
Permalink
Az oldal vagy cikk címének megadása után a címablak alatt egy „Állandó hivatkozás” sor jelenik meg. Az állandó hivatkozás vagy állandó hivatkozás egy oldal és egy bejegyzés URL-je. Szerkessze úgy, hogy tartalmazza a konkrét nevüket. A képen láthat egy példát:
Kattintson a „Szerkesztés” gombra az állandó hivatkozás szerkesztéséhez. Írja be a szöveget a megnyíló ablakba. Ezután kattintson az „OK” gombra. Ha nem szeretné menteni a módosítást, kattintson a „Mégse” gombra.
Cím és alcímek
A cikk szövegében megjelenő alcímek méretét a „Bekezdés” ablakban állíthatja be. Az egyes betűméret-beállítások megjelennek, ha rákattint.
Az 1. címsor (h1) a címsor 1. szint. Ez a formátum a cikk vagy az oldal címe. Ezért a szövegben az alcímekhez címsorokat kell használni 2-től 4-ig szinteket.
Itt találja az „Előformázott” lehetőséget is. Ha ezt választod, formázás nélkül írsz.
Média hozzáadása
A képek, videók és hangok hozzáadására szolgáló gomb neve „Fájl hozzáadása”. Kattintson a médiatár eléréséhez.
Szöveg írása
A képen látható, hogy a WordPress vizuális szerkesztőjének tetején egy sor ikon található. A második rejtve van. A megjelenítéshez kattintson az Eszköztár engedélyezése gombra. A szerkesztőnek most két sora van. Nézzük át az egyes ikonjait.
Egyedi gombok
Félkövér és dőlt – válassza ki a használni kívánt szöveget, és kattintson a gombra.
Felsorolásos lista – számozás nélküli, pontozott szöveg írásához. Nyomja meg az „Enter” billentyűt egy új felsorolásjeles sor beírásához.
Számozott lista – lehetővé teszi számozott lista létrehozását.
Idézet – Ez a funkció az idézet vagy szöveg kiemelésére szolgál, amelyre fel szeretné hívni a figyelmet.
„Igazítás balra”, „Igazítás középre” és „Igazítás jobbra” – igazítsa a kijelölt szöveget balra, középre és jobbra.
Hivatkozás beszúrása/szerkesztése – Az oldalon vagy cikkben egy másik cikkre vagy oldalra mutató hivatkozást szúrhat be. Ez a gomb erre a célra szolgál. Hivatkozás beszúrásához válassza ki a hivatkozni kívánt szöveget, majd kattintson a „Hivatkozás beszúrása / szerkesztése” gombra.
Címke beszúrása tovább – főként cikkek írásakor használatos. A címke előtti szöveg megjelenik a cikk-előnézetek listájában. Ez általában 2-3 bevezető mondat, amiből kiderül, miről szól a cikk.
Áthúzás – A szöveg áthúzására szolgál. Például értesítheti a webhely látogatóit, ha valamit megváltoztatott.
Vízszintes vonal – vízszintes vonalat szúr be az oldalra.
Szöveg színe – itt választhatja ki a betűszínt. Választhat az alapértelmezett színek közül, vagy beállíthatja sajátját.
Beillesztés szövegként – Ha egy normál szövegszerkesztőben beírt szöveget vagy egy másik oldalról másol be, annak formázása megváltozhat, amikor beilleszti a WordPress Visual Editorba. Ha erre a gombra kattint, a szöveg formázás nélkül kerül beillesztésre.
Formázás törlése – eltávolítja a formázást a kijelölt szövegből.
Speciális karakter – speciális szimbólumok beszúrásához használja a speciális karakter gombot. Erre a szimbólumra kattintva megjelenik egy ablak, amelyben kiválaszthatja a kívánt szimbólumot. Például: © € £ »⇔.
Behúzás csökkentése – a szöveget balra mozgatja.
Behúzás növelése – a szöveget jobbra mozgatja.
„Vissza” és „Újra” nyilak – ezekkel az ikonokkal lehet hátra vagy előre lépni.
Billentyűparancsok – az utolsó mező alatt billentyűkódok találhatók a fenti funkciók gyorsabb végrehajtásához.
Segített Önnek ez a cikk? Kérem, egy megosztással támogasson. 👍