CSS- és PHP-sablonok testreszabásán gondolkodik a WordPressben? Ez az oktatóanyag segít a témafájlok, például a functions.php vagy a style.css szerkesztésében a skin-szerkesztőn keresztül.
Tartalom
Szerkessze a PHP-t témaszerkesztővel
A WordPressben a Theme Editor eszközt használják a sablonfájlok szerkesztésére. Ezzel a funkcióval közvetlenül szerkesztheti a használt sablon egyedi CSS- és PHP-fájljait. Használhatja például a functions.php fájl szerkesztésére.
Figyelmeztetés a közvetlen sablonszerkesztés kockázataira
A Szerkesztő eszközt óvatosan kell használni. Ennek az az oka, hogy ha helytelenül módosítja a fájlokat, amelyek befolyásolják webhelye megjelenését, előfordulhat, hogy a webhely egyáltalán nem jelenik meg. A legjobb esetben hibásan jelenik meg.
Maga a WordPress egy felugró ablakban értesíti Önt a következő üzenettel:
Úgy tűnik, hogy közvetlenül szerkeszti a témát a WordPress táblán keresztül. Javasoljuk, hogy ne tedd! A témák közvetlen szerkesztése működésképtelenné teheti webhelyét, és frissítéskor elveszhet. Ha nem csak CSS-témákat szeretne módosítani, próbálkozzon egy származtatott téma létrehozásával .
Ha úgy dönt, hogy folytatja a közvetlen szerkesztéseket, a fájlkezelővel hozzon létre egy másolatot új névvel, és hagyja meg az eredetit. Ily módon visszaállíthatja a működőképes verziót, ha valami elromlik.
Ha nem ismeri a HTML-t, a CSS-t vagy a PHP-t, az elvégzett változtatások teljesen leállíthatják az oldalt. Ezért azt javaslom, hogy csak akkor használja ezt a funkciót, ha rendelkezik a szükséges ismeretekkel.
Tipp: ha sikerül eldobnia az oldalt, jelentkezzen be ftp-n keresztül a szerkesztett fájlba, és vonja vissza a módosítást.
A CSS WordPress sablonok szerkesztése
A téma stílusának szerkesztéséhez érdemesebb a CSS szerkesztő funkciót használni , ahol élőben is nyomon követhetjük a változásokat. Használhatja például a style.css fájl szerkesztésére.
A menü CSS szerkesztése menüpontjára kattintva érheti el:
Kattintson ide, hogy közvetlenül a szerkesztőhöz (más néven testreszabóhoz) lépjen:
Adja hozzá saját CSS-kódját, hogy személyre szabja webhelye megjelenését és elrendezését. További információ a CSS-ről .
A billentyűzet segítségével mozoghat:
- A szerkesztő területen a Tab billentyű beszúr egy tabulátort.
- A szerkesztőterületből való kilépéshez használja az Esc billentyűt, majd a Tab billentyűt.
- Képernyőolvasó felhasználók: Lehet, hogy kétszer meg kell nyomnia az Esc billentyűt az űrlap módból való kilépéshez.
A szerkesztőmező automatikusan kiemeli a kód szintaxisát. Ezt a felhasználói profil szöveges módban letilthatja.
CSS és PHP szerkesztése WordPress-ben – következtetés
A PHP fájlok szerkesztéséhez a legjobb a gyermektémát használni , mivel a közvetlenül a sablonon végrehajtott módosítások frissítéskor elvesznek. Ráadásul fennáll a veszélye annak, hogy kidobja a webhelyet.
A CSS szerkesztéséhez is célszerű a gyermektémát használni , de ehhez programozási ismeretekre van szükség, így a felhasználók számára elegendő a fent említett szerkesztő .