Útmutató a szövegszerkesztő használatához a WordPress-ben – mi is az a szövegszerkesztő, bemutató a vele való munkavégzésről, a html kód használata és hatása a megjelenített szövegre.
Tartalom
Mi az a szövegszerkesztő?
A WordPress szövegszerkesztő html kódokkal is megjeleníti a szöveget, ezért html szerkesztőnek is nevezik . Minden, amit a vizuális szerkesztőben írt, html formátumban jelenik meg a szövegszerkesztőben.
Kód formájában minden íráshoz használt eszköz szövegszerkesztőben van írva. A szövegszerkesztőben való munka nem olyan intuitív, mint a vizuális szerkesztőben. Ezért, ha nem rendelkezik legalább alapszintű html ismeretekkel, akkor azt javasoljuk, hogy ne használja.
Hogyan kell használni a szövegszerkesztőt
A WordPress szövegszerkesztő egyes gombjai html formázási funkciókat tartalmaznak. Kétféleképpen működnek. Ha úgy kattint egy gombra, hogy előtte nem emelt ki szöveget, akkor az adott gomb HTML-kódját beilleszti a szövegbe. Ha ismét rákattint, a kód bezárul. Ha előre kiválasztja a szöveget, majd rákattint a gombra, akkor a kódot egyszerre szúrja be a szöveg elejére és végére.
A jobb megértés érdekében megmutatjuk a képen. Ha kódot használsz egy szövegszerkesztőben< erős>
a vizuális szerkesztőben így fog kinézni:
WordPress szövegszerkesztő funkciók
A következő funkciók érhetők el a szövegszerkesztőben:
Félkövér – félkövér.
Dőlt – a dőlt betűhöz.
Hivatkozás – ez a gomb egy weboldalra mutató hivatkozás beszúrására szolgál. Ha rákattint, megjelenik egy ablak, amelyben megadja a beszúrt oldal URL-jét. Itt azt is kiválaszthatja, hogy az oldal új ablakban nyíljon-e meg vagy sem.
Blockquote – idézet jelzésére szolgál.
Törlés – törli a szöveget.
Beszúrás – megjeleníti a beszúrt szöveget. Az, hogy hogyan fog kinézni, a használt konkrét témától függ. Általában a szöveg aláhúzásával vagy kiemelésével jelenik meg.
Kép – ezzel a gombbal képet szúrhat be a szövegbe. Ha megnyomja, megjelenik egy ablak, amelybe beírhatja a kép URL-jét.
Rendezetlen lista – felsorolásjeles lista beszúrására szolgál.
Rendezett lista – ez a gomb számozott listát szúr be.
Listaelem – beszúrja a listaelemeket a felsorolásjeles és számozott listába.
Kód – ez a gomb a kód jelzésére szolgál.
Több – beszúrja a „Tovább” címkét a szövegbe. Főleg a minta cikkek listájának megjelenítésére szolgál. Az oldalon „Tovább” néven láthatja. Kattintson a cikk teljes tartalmának eléréséhez.
Címkék bezárása – Ezzel a gombbal bezárhatja az összes nyitott kódot a szövegben.
Zavarmentes írásmód – kattintson az adminisztrációs menü és a többi szerkesztő ablak elrejtéséhez.
Segített Önnek ez a cikk? Kérem, egy megosztással támogasson. 👍